Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu

Zajęcia taneczne

Obecnie w Gminnej Bibliotece Publicznej istnieje pięć grup tanecznych.

We wszystkich grupach zajęcia- niezmiennie prowadzone są bezpłatnie.

Poniżej po krótce zamieszczamy opis wszystkich grup zrzeszonych pod szyldem

Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu:

 
Zapraszamy ambitne dzieci pełne pasji oraz chcące spełniać swoje sceniczne marzenia.

 

·         Minimki- grupa taneczna dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy i zawierają elementy rytmiki, podstaw tańca klasycznego oraz zabaw ruchowych w różnych technikach tańca. Dużą rolę przywiązujemy również do prawidłowej postawy małych tancerzy wykorzystując ćwiczenia kompensacyjno- korygujące.

zajęcia prowadzi A. Szpak

 

·         Urwisy- grupa taneczna dla dzieci w wieku 7-9 lat. Zajęcia w tej grupie mają charakter ogólnorozwojowy nastawiony na umuzykalnienie i koordynację podopiecznych. Są to zajęcia rozwijające umiejętności taneczne z zakresu tańca jazzowego, hip- hopowego, latynoamerykańskiego oraz podstaw klasyki i rytmiki.

zajęcia prowadzi A. Szpak

 

·         Agenci- grupa taneczna dla dzieci w wieku 10-12lat. Zajęcia dla dzieci w tej grupie to kontynuacja nauki różnych styli tanecznych. Dzięki czemu wzmocnimy mięśnie, poprawimy gibkość i koordynację.

zajęcia prowadzi B. Prychitko

 

·         Lejdiss- grupa taneczna dla dzieci w wieku 13-15lat. Zajęcia dla grupy tanecznej różnią się poziomem trudności od poprzednich grup. Dużą uwagę zwracamy na świadomość swojego ciała, technikę, izolacje w ciele oraz przekazywanie emocji poprzez ruch.

zajęcia prowadzi B. Prychitko

 

         Grupa artystyczna Loża -  najdłuższa stażem grupa taneczna, w której wprowadzane są elementy śpiewu oraz gry aktorskiej. Grupa ta ma na swoim koncie wiele spektakli i występów okolicznościowych jednakże największym sukcesem okazały się musiacale w wykonaniu tej młodzieży. Zaczynając od roku 2016, w którym to powstał musical "Kopciuszek" na podstawie orginalnej bajki grupa zaczęła swoją przygodę z przedstawieniami większego formatu. Loża zdobywając nagrodę specjalną wystawiła swoje przedstawienie w Warszawie na Festiwalu Kultury i Sztuki Orzeł 2016. Wielokrotnie dla pełnej sali grupa zagrała spektakl na swojej sali w Żlobiźnie oraz w zaprzyjaźnionym Brzeskim Centrum Kultury. Loża miała też przyjemność grać "Kopciuszka" w Teatrze Kochanowskiego w Opolu oraz w Domu Kultury w Zawoji. Po sukcesie pierwszej bajki przyszła pora na drugą odsłonę. Tym razem spektakl na motywach "Alicji w Krainie Czarów" lecz z zupełnie inną historią... ale jakże piękną. Przedstawienie "Kraina Czarów - zupełnie nowa historia" swoim rozmachem dorównał pierwszej produkcji. Kraina grana była wielokrotnie i zebrała same pozytywne recenzje.Lecz to ostatni musical okazał się największym sukcesem. "Aladyn" bajka na podstawie disneyowskiego hitu w wykonaniu Loży też okazała się być hitem. Grana przez grupę ponad dziesięć razy dla pełnej widowni, wystawiana m.in w amfiteatrze w Brzegu, histroia trwająca ponad półtorej godziny nikomu się nie znudziła. Było pięknie, wzruszająco i wrócilibyśmy do Aladyna chociażby dziś, ale szykujemy nową produkcję... spektakl "Obudź się" to zupełnie inna forma niż dotychczas przez nas reprezentowane, ale mamy nadzięję, że równie ciekawe. Zapraszamy już w listopadzie 2019r.

Zajęcia prowadzi Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk i Justyna Mencel.

 

 

Zapraszamy do nowo otwartych grup tanecznych dla dzieci w Żłobiznie i Łukowicach Brzeskich.

Densiaki ( dzieci od lat 8 ) - Żłobizna - zajęcia prowadzi B. Prychitko

Miks (dzieci od lat 6 ) - Łukowice Brzeskie - zajęcia prowadzi B. Prychitko 


    

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Polub nas na facebooku

Pogoda

Zobacz

IBUK Libra