Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu

Współpracujemy

Uprzejmie informujemy, że w roku 2011 Gmina Skarbimierz rozpoczęła rozmowy w sprawie podjęcia wielopłaszczyznowej współpracy z czeskim miastem Benatky nad Jizerou. W czasie pierwszych rozmów między przedstawicielami kultury: Jacka Ochmańskiego z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu a Renatą Drossler z Benatek nad Jizerou zrodził się pomysł nawiązania szeroko pojętej współpracy między gminami.

W czerwcu 2011 Gmina Skarbimierz gościła przedstawicieli władz Benatek nad Jizerou: pana starostę Jaroslava Krala, Janę Rejzlovą - radną, radnego Jana Dibitanzla oraz Renatę Drossler. Wójt Gminy Skarbimierz jak i przedstawiciele Rady Gminy Skarbimierz oraz Gminna Biblioteka Publiczna przyjęli gości najpierw w Urzędzie Gminy, później zaprosili na wycieczkę po Gminie Skarbimierz. Przedstawiciele czeskich władz mieli również okazję zobaczyć zajęcia artystyczne prowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skarbimierzu, tj. grupę wokalną oraz taneczną. Przyjaciele z Czech doglądali przygotowań do wspólnego musicalu, którego premiera planowana jest na 26.08.2011 w Skarbimierzu Osiedle, w którym wezmą udział nie tylko młodzi artyści ze Skarbimierza ale również młodzież i dzieci z Benatek nad Jizerou. Zarówno Pan starosta Jaroslav Kral jak i reszta reprezentacji była oczarowana m.in. kościołem w Małujowicach, zapleczem artystycznym Gminnej Biblioteki Publicznej czy miłym przyjęciem przez mieszkańców Łukowic Brzeskich reprezentacji w Domu Ludowym w Łukowicach Brzeskich, gdzie mogła ona skosztować to co u nas najlepsze: polskich truskawek czy tradycyjnych polskich ciast.

Od 2 do 3 sierpnia 2011 delegacja ze Skarbimierza z rewizytą została przyjęta w Benatkach nad Jizerou. W skład reprezentacji Gminy Skarbimierz weszli: wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit, przewodniczący Rady Gminy Skarbimierz Marek Kołodziej, zastępca przewodniczącego Rady Skarbimierz Jerzy Dembiński, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Jacek Ochmański, starszy instruktor ds. kulturalno-oświatowych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu Łukasz Michalak. Delegacja Skarbimierza została serdecznie przyjęta przez włodarzy Benatek nad Jizerou. Oprócz największych atrakcji turystycznych Benatek - rynku, zamku, muzeum zabawek, reprezentanci Gminy Skarbimierz mieli okazję zobaczyć zaplecze kulturalne i sportowe miasta, m.in. sale sportowe, lodowisko, stadion. Dwa dni owocnych dyskusji dają nadzieję na szybkie podpisanie paktu o współpracy obu Gmin.

Reprezentację z Benatek nad Jizerou ponownie gościć będziemy w Skarbimierzu w trakcie obchodów XXlecia istnienia gminy Skarbimierz oraz w trakcie premiery polsko-czeskiego musicalu "Cała ulica tańczy".

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Polub nas na facebooku

Pogoda

Zobacz

IBUK Libra