Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu

IV etap znoszenia ograniczeń związanych z Covid-19.

Utworzono dnia 04.06.2020

ORGANIZACJA ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu w warunkach

IV etapu znoszenia ograniczeń związanych z Covid-19.

 

 1. Od 2 czerwca br. dzieci i młodzież – członkowie zespołów artystycznych GBP Skarbimierz mogą brać udział w zajęciach amatorskiej twórczości artystycznej organizowanych w bibliotece.
 2. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego w salach ćwiczeń może przebywać określona ilość osób (1 osoba na 10 m. kw.) Prowadzenie zajęć tanecznych dopuszczam w hali widowiskowo – Sportowej w Żłobiźnie (do 16 osób plus trener), w hali sportowej GZS w Skarbimierzu (do 16 osób plus trener) oraz po zakończeniu remontu w sali baletowej Filii Bibliotecznej w Żłobiźnie (10 osób plus trener).

Prowadzenie zajęć wokalnych po zakończeniu remontu w sali baletowej Filii Bibliotecznej w Żłobiźnie (5 osób plus instruktor).

Prowadzenie zajęć plastycznych po zakończeniu remontu w sali plastycznej Filii Bibliotecznej w Żłobiźnie (5 osób plus instruktor).

 1. Zajęcia z poszczególnymi grupami prowadzą ci sami instruktorzy.
 2. Przybory i pomoce wykorzystywane podczas zajęć będą czyszczone i dezynfekowane. Na zajęcia plastyczne dzieci przynoszą własne farby  i kredki.
 3. Sale zajęć należy wietrzyć raz na godzinę a w razie potrzeby także w trakcie ich prowadzenia.
 4. Instruktor zobowiązany jest robić przerwy w zajęciach nie rzadziej niż po upływie 45 min zajęć.
 5. Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi między uczestnikami zajęć.
 6. Należy zminimalizować kontakty między uczestnikami przed i po zajęciach.
 7. Rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci  mają zachować dystans społeczny względem siebie, pracowników i innych uczestników zajęć oraz rygorystycznie przestrzegać środków ostrożności (osłony nosa i ust, rękawiczki jednorazowe, prawidłowe mycie i dezynfekcja rąk).
 8. W zajęciach mogą brać udział wyłącznie zdrowi uczestnicy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
 9. Uczestnicy zajęć mogą być przyprowadzani i odbierani wyłącznie przez osoby zdrowe. Jeżeli w domu uczestnika przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji to dziecko nie może uczestniczyć w zajęciach.
 10. Należy ograniczyć do minimum przebywanie w ośrodku kultury osób z zewnątrz, a ewentualne kontakty winne być z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa,, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach.
 11. Uczestnicy zajęć przy wejściu do sali będą mieli mierzoną temperaturę. Termometr należy dezynfekować po każdej grupie. Jeżeli uczestnik będzie miał niepokojące objawy chorobowe zostanie odizolowany w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu w odległości najmniej 5 m. od grupy.

Opiekun zostanie wówczas powiadomiony o konieczności pilnego odebrania dziecka.

 1. Rodzice, opiekunowie oraz pełnoletni uczestnicy zajęć muszą wyrazić pisemną zgodę na  udział  dzieci w zajęciach i podleganie wszelkim procedurom związanym ochroną dzieci i pracowników przed zakażeniem.
 2. Przed wejściem do budynków i sal będzie możliwość korzystania z płynu dezynfekującego do rąk. Obowiązek ten dotyczy wszystkich osób.
 3. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem, oraz dopilnować aby czynności te dopełnili uczestnicy zajęć. Szczególnie po przybyciu do budynku oraz po skorzystaniu z toalety.
 4. Sale, w których w danym dniu odbywały się zajęcia muszą zostać dokładnie umyte z wykorzystaniem środka dezynfekcyjnego do powierzchni.

 

                           Żłobizna, 28 maja 2020r.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 80

W poprzednim tygodniu: 78

W tym miesiącu: 271

W poprzednim miesiącu: 339

Wszystkich: 30721

Polub nas na facebooku

Pogoda

Zobacz

IBUK Libra